ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Οι εγγραφές στην Α΄ τάξη θα διεξαχθούν   από 1 έως 9 Σεπτεμβρίου 2022.

Για την εγγραφή στην Α΄ τάξη Γυμνασίου απαιτούνται:

Α. Συμπληρωμένες 2 υπεύθυνες δηλώσεις, μία από κάθε γονέα-κηδεμόνα. (Μπορείτε να κατεβάσετε την υπεύθυνη δήλωση ΕΔΩ.)

ΠΡΟΣΟΧΗ: για να πραγματοποιηθούν εγγραφές/ μετεγγραφές μαθητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από τις 16/9/21 και εντεύθεν, απαιτείται η συναίνεση των γονέων/κηδεμόνων τους, αν πρόκειται για ανήλικους. Σε περιπτώσεις όπου δεν υφίσταται η απαιτούμενη συναίνεση και των δύο γονέων/κηδεμόνων απαιτείται η προσκόμιση δικαστικής απόφασης που ρυθμίζει θέματα επιμέλειας – επικοινωνίας και η οποία έχει καταστεί αμετάκλητη μέχρι και τις 16/9/21.

Β.  Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή (το έντυπο δίνεται από το δημοτικό σχολείο ή μπορείτε να το κατεβάσετε εδώ και να το προσκομίσετε έως 9/9/22).

ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ

Οι μετεγγραφές για το σχολικό έτος 2022-2023, θα διεξαχθούν από 1 έως 9 Σεπτεμβρίου 2022.